Literatūrinis protmūšis 6 - 8 klasių moksleiviams

Paskelbta: Antradienis, 2017 m. balandžio 25 d.

 

Balandžio 20 dieną į bibliotekos salę rinkosi ištikimiausi knygų draugai.

Knygos mus lydi visą gyvenimą ir būna žinių, geros nuotaikos, šviežių idėjų ir džiaugsmo šaltiniais. Kas daug skaito – daug ir žino! Visuomet smagu pasitikrinti savo žinias, parungtyniauti su bendraamžiais. Į literatūrinį protmūšį, organizuotą Vaikų aptarnavimo skyriaus darbuotojų, susirinko net penkios komandos: „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos komanda „Knygų pelėdos“ ( vad. R. Mikalauskienė), Kaštonų pagrindinės mokyklos komanda „Pepės Ilgakojinės“ ( vad. R. Valintėlytė), „Aušros“ pagrindinės mokyklos komanda „101 planeta“ ( vad. A. Viduolienė), Pabiržės pagrindinės mokyklos komanda „Juodos avys“ ( vad. Ž. Klungienė) ir Germaniškio mokyklos-daugiafunkcio centro komanda „Knygų maniakai“ (vad. L. Sakalauskienė).
Po nuotaikingo komandų prisistatymo prasidėjo rimtas, atsakingas ir didelio susikaupimo reikalaujantis darbas. Pirmame Bendrajame ture komandos turėjo prisiminti įvairiausias užsienio ir lietuvių vaikų rašytojų kūrinių detales; antrąjame Personažų ture – susitikti su mėgstamiausių knygų herojais ir atspėti juos apibūdinančias savybes; trečiame Veiksmo vietų ture – paklajoti ne tik po paslaptingus sodus, parkus ir miškus, bet ir po šimtmečius menančius istorijos ar fantastikos labirintus; paskutiniąjame Vaizdų ture komandoms sekėsi geriausiai ir taškų surinkta gausiausiai: rašytojų, personažų ir vietovių iliustracijos „pasufleravo“ teisingus atsakymus.
Įveikusios visus keturis turus komandos gavo linksmą užduotėlę – iš įvairiausių popieriaus detalyčių susikurti savo „kreizi“ herojų ir jį pristatyti draugams. Smagiai dirbant ir karštai diskutuojant sulaukta komisijos taškų skaičiavimo rezultatų. Literatūrinio protmūšio nugalėtojais tapo Kaštonų pagrindinės mokyklos komanda „Pepės Ilgakojinės“.
Literatūrinio protmūšio dalyviai išreiškė pageidavimą ir ateityje sulaukti panašių renginių mūsų bibliotekoje. Džiugu bendrauti su skaitančiais vaikais, sulaukti jų nuomonės ne tik apie leidžiamas knygas, bet ir apie įvairias veiklas bibliotekos erdvėse. Iki naujų susitikimų, smalsūs vaikai, ieškantys ir kuriantys paaugliai!

 

 

Įmonės kodas: 190548271
J. Radvilos g. 3, Biržai 41175 
Tel./faks. 8 450 38012
e. paštas – biblioteka@birzai.rvb.lt