Literatūrinė popietė vaikams Meilūnuose

Paskelbta: Ketvirtadienis, 2017 m. gegužės 4 d.

 

Balandis ne tik melų, bet ir nacionalinės bibliotekų savaitės mėnuo.

Tad nacionalinės bibliotekų svaitės metu , balandžio 25 d. Meilūnų ir aplinkinių kaimų vaikai rinkosi į Meilūnų biblioteką. Čia, prie pasakų židinio, įvyko linksma literatūrinė popietė „Melų ir juoko pasakos“.
Liaudies protas atsispindi šmaikščiose ir linksmose pasakose. Knygose už melų ir juokų šydo slepiasi išmintis ir pamokymai. Tokias pasakas gali skaityti šimtą kartų ir jos niekuomet nepabos.
Popietės dalyviai ,vaikai, skaitė iš knygų , o drąsesni ir mintinai porino trumpas, juokingas, pamokančias pasakas. Pradėjo drąsiausias: - Aš jums pasakysiu pasaką. Mačiau skrendant dvi keptas vištas. Kitas tęsė : -  Vėžys pralenkė kiškį, karvė užlipo ant stogo ir atsigulė „pailsėti“. Tam krašte musės tokios didelės, kaip ožkos. Visi vaikai melavo, melavo kol tiek prisimelavo, kad net reikėjo langą atidaryti, kad tie melai išlėktų į orą.
Antroje popietės dalyje vaikai vieni kitiems uždavinėjo linksmas ir suktas mįsles. Už teisingus atsakymus kiekvienas popietės dalyvis pasiimdavo po vieną saldainį. Baigiantis mįslių įminimams pas vaikus buvo pilnos kišenės įvairiaspalvių saldainių. Ir mažesni ir vyresni popietės dalyviai buvo labai sąmojingi ir į bibliotekininkės užduotas suktas minkles atsakydavo labai greitai ir apgalvotai.
Buvo linksma visiems drauge pasijuokti susitikus prie stebuklingo pasakų židinio.

 

 

Įmonės kodas: 190548271
J. Radvilos g. 3, Biržai 41175 
Tel./faks. 8 450 38012
e. paštas – biblioteka@birzai.rvb.lt