Koncertas „Jėzau, aušros žvaigždele...“
Data: 2024-04-28, 14:00

„Jėzau, aušros žvaigždele, jau savo spinduliu, apšviesk mano širdelę, vesk ją savo Žodžiu, tamsybių iš didžių“ (GMK nr.193-1p.) giedodavo vyskupas Jonas Viktoras Kalvanas (1914-1995) kartu su savo šeima pradėdamas dieną prie pusryčių stalo.

Šiais giesmės žodžiais norime pakviesti jus prisiminti ir paminėti Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios vyskupo Jono Viktoro Kalvano 110 - ąsias gimimo metines. Vyskupas yra kilęs iš Biržų krašto, Ruobežių kaimo.

Biržų evangelikų reformatų bažnyčioje balandžio 28 d. 14 val. vyks koncertas – minėjimas, kuriame dalyvaus Jurbarko vokalinis ansamblis „Sorelle di canto“ (vad. Laura Matuzaitė- Kairienė, Jono Viktoro Kalvano anūkė), Biržų evangelikų liuteronų bažnyčios kunigas Juozas Mišeikis, Lietuvos evangelikų reformatų vicesuperintindentas, Biržų evangelikų reformatų parapijos klebonas Rimas Mikalauskas.

„Trumpas, labai trumpas ir varganas žmogaus amžius: visa jo būtis yra mažas lašelis, neišmatuojamoje, begalinėje laiko jūroje, - amžinybėje. Lyg žaibas dangaus platybėmis praskrieja žmogaus gyvenimas. Blykstelėjo, sumirgėjo akyse - ir jo jau nebėra! Blyksteli kitas, kurio likimas ne geresnis. Taip, dar sukeliamas didelis griausmas, trenksmas - atnešdamas didelius nuniokojimus, bet kas iš to, kartu su juo išnyksta ir žaibas. Visgi tarp nuskriejančio žaibo ir žmogaus yra skirtumas. Abu pralekia greitai, bet žmogui visgi yra savas tikslas, kurį norint pasiekti – reikia save išbandyti, ar jis eina teisingu keliu, kad tikslą pasiektų? Čia kaip tik žmogui daug padeda jo sielos ir gyvenimo aplinkos reiškinių stebėjimas. „Cognosco se ipsum“ (pažink pats save), jau sakė senovės graikai. (...)“ (Tai J. V. Kalvano mintys, kurias būdamas 19 metų Kauno Vytauto Didžiojo universiteto Evangelikų Teologijos Fakulteto studentas užrašė savo dienoraštyje „Laisvi brūkštelėjimai“, 1933 m.)

<<  <  Liepos 2024  >  >>
 P  A  T  K  P  Š  S