Philip Kerr - Bedvasis

Britų autoriaus Philip Kerr detektyvas „Bedvasis“ nukels skaitytojus į niūrius ir tamsius Antrojo pasaulinio karo laikus. Dienas, kuomet vyko mūšiai bei aktyviai veikė propaganda. Rašytojo Philip Kerr knygos yra gardus kąsnelis „noir“ stiliaus gerbėjams.
Berlynas, 1943-ti metai, kovas. Praėjo mėnuo nuo neįtikėtino vokiečių pralaimėjimo Staliningrade. Nors Hitleris teigia, kad vokiečiai karą laimi, mūšių vadai žino tikrąją tiesą. Kariuomenės moralė krenta vis žemyn, o išlaikyti discipliną tampa vis sudėtingiau. Be to, Berlyną pasiekė žinia apie masines Lenkijos karininkų, policinininkų, intelektualų ir kitų žmonių žudynes Katynės miške netoli Smolensko, kurias surengė NKVD. Jei tai tiesa, kariuomenei siunčiama žinutė aiški: kovok arba mirk.
Tiek Vermachtas, tiek nacių propagandos ministras Jozefas Gebelsas nori vieno – nenuginčijamų Rusijos žiaurumo įrodymų. Vermachtui tai svarbu, nes tokie įrodymai karo nugalėtojų akyse sušvelnintų vokiečių nusikaltimų žiaurumą. Gebelsas šiais įrodymais tikisi sunaikinti sąjungininkų vienybę ir atkirsti Rusiją nuo tiekimo linijų iš vakarų.
Abi šalys sutinka, kad tolesnį tyrimą turi atlikti specialistas, apmokytas sijoti įrodymus bei tardyti liudytojus. Viskas, kas kvepia nekompetenciją ar įrodymų klastojimų gali sužlugdyti planus. Taigi, buvęs policininkas Bernis Giunteris yra siunčiamas į Rusijos įvykdytų nusikaltimų įrodymų paieškas. Kol Giunteris lankosi Smolenske, vietinė policija prašo jo padėti ištirti išprievartavimų bei nužudymų bylas. Įkalčiai veda link vokiečių kareivių, dirbančių su slapta medžiaga. Tuo metu įvyksta ir daugiau žmogžudysčių, o ciniškas bei protingas Bernis Giunteris turi vykdyti tai, kas peržengia jo moralės principus.
„Bedvasis“ – klasikinis, „noir“ stiliaus detektyvas, kuris nukels į tamsius Antrojo pasaulinio karo metus. Autorius geba sukurti unikalią ir baugią to meto atmosferą – ji neretai įtraukia labiau nei romane besirutuliojantis veiksmas. Daugelis svarbių knygos personažų buvo tikros asmenybės. „Bedvasis“ patiks klasikinių detektyvų bei istorijos gerbėjams!